środa, 27 maja 2020

27 maja 2020 Obserwacja i wymiarowanie-ćwiczenia rysunkowe.

Dzisiaj w ramach zajęć zachęcam do wykonania ćwiczenia rysunkowego, które poprawia  spostrzegawczość i uczy widzenia wzajemnych zależności między poszczególnymi elementami w obrazie.
Dzięki temu zadaniu nauczycie się innego patrzenia na rysowany przedmiot, poszukacie nowych zależności, kształtów i form w obrazie.

Opis zadania:
1. Wydrukujcie zamieszczony poniżej rysunek Pabla Picassa- portret Igora Stravińskiego.2. Odwróćcie reprodukcję do góry nogami. Nie obracajcie rysunku poprawnie aż do ukończenia całej pracy.
3. Przygotujcie kartkę papieru do zakrywania reprodukcji oraz drugą do wykonania swojego ćwiczenia rysunkowego.
4. Odsłońcie kawałek reprodukcji i przerysujcie widoczne linie na swoja kartkę.5. Odsłońcie kolejny fragment reprodukcji i postępujcie w ten sam sposób.
6. Postępujcie w wyżej opisany sposób, odsłaniając kawałek po kawałku pracy i przerysowujcie kolejne partie obrazu na swoją kartkę papieru, aż do odsłonięcia całej reprodukcji i stworzenia własnego rysunku.
7. Odwróćcie reprodukcje we właściwą stronę i porównajcie rysunki- zauważcie jak ważne jest oddanie proporcji i odpowiednich odległości oraz innych zależności linii w obrazie.
Ćwiczenie to pomaga doskonalić obserwację przedmiotu lub modela. Uczy innego sposobu widzenia obrazu i odpowiedniego kadrowania.
8. Zadanie to można powtórzyć na innych pracach i obrazach.
Zachęcam do wykonania tego ćwiczenia.
Pochwalcie się efektami waszej pracy.
Obrazy możecie konsultować codziennie od godziny 16.00 do 19.00
za pośrednictwem aplikacji Messenger oraz WhatsApp a także przesyłać zdjęcia na e-mail:
agata.kwiatkowska@interia.pl

Udanej zabawy !

Brak komentarzy: