poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Temat zajęć na 20 kwietnia 2020 r. Robimy stempelki

Zapraszam dzisiaj do wykonania prostych stempli do grafiki.


Potrzebne będą różne materiały , takie, które znajdziecie w domu:
-rolki po ręcznikach papierowych, kawałki tektury falistej, folia bąbelkowa,
-drewienka różnych kształtów, zakrętki od butelek, gumki recepturki, siatki plastikowe, mogą być kawałki koronki i materiałów z fakturą,
- narzędzia i przybory kuchenne, np. tłuczek do ziemniaków, widelec, rurki do napojów itp.
-arkusz dużego białego papieru ( mogą być też kolorowe papiery) , czarna farba plakatowa lub ina jaką macie i talerzyk do rozprowadzenia farby lub paleta malarska.


KROK 1: Przygotowujemy stemple z papierowych rolek. Za pomocą kleju na gorąco lub taśmy dwustronnej naklejamy na rolkach 1- folie bąbelkową, 2- tekturę falistą, 3- wyginamy rolki tak aby utworzyły różne kształty np. serduszko.


KROK 2. Wykonujemy stemple z drewienek, klocków, korka- za pomocą kleju na gorąco lub taśmy dwustronnej doklejamy do nich 1- folię aluminiową, 2- siatkę plastikową z dużymi oczkami, 3- koronkę bawełnianą, można okręcić również klocek drewniany lub mały słoiczek gumkami recepturkami.


KROK 3. Używamy jako stempli narzędzi kuchennych: tłuczek do ziemniaków, szczoteczka do mycia, rurka do picia, widelec i inne jakie znajdziecie, takie które mogą po odbiciu dać ciekawą fakturę.


KROK 4. Przygotowujemy sobie wszystkie stemple, rozprowadzamy farbę na paletce i po kolei odciskamy stemple w farbie, następnie szybko odbijamy je na kartce papieru. Wykonujemy każdy stempel po kilka razy.


Krok 5. Zostawiamy zadrukowaną kartkę do wyschnięcia.
Jutro wykonamy na bazie tego wydruku nową pracę.

Przypominam, że  możecie się konsultować ze mną ( Messenger, WhataApp) codziennie w godzinach:
poniedziałek-wtorek/ 16.30-19.00
środa -czwartek -piątek 16.00-19.00

Życzę Wam udanego tygodnia i dużo radości podczas wykonywania pracy !
Agata Kwiatkowska